Facebook
Gmail
Comenius
English web
Erasmus+
pátek, 18 září 2020
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Vytisknout

2. výměna (Polsko) (2016)

Erasmus Polsko 08Neděle 8. května
Odjeli jsme ve 13:30 od Albertu. Po téměř pětihodinové jízdě, kterou jsme vyplnili zábavnými hrami, jsme dorazili na místo, kde nás přivítala velmi přátelská polská koordinátorka. Pak jsme se ubytovali v hotelu Korona, dali si večeři a absolvovali večerní procházku městem.

Pondělí 9. května
Erasmus Polsko 09Po snídani jsme vyrazili do školy, kde nám zahráli pár scének a odprezentovali svou e-knihu o lidských právech v Polsku. Po obědě jsme se přesunuli do kłodzké pevnosti. Tam jsme museli prokázat fyzickou zdatnost, protože jsme procházeli historickým podzemím plným tunelů a úzkých chodeb (někdy jsme lezli ve výšce 50cm od země). Večer jsme se sešli u táboráku, opekli si buřty nebo marshmallows a nakonec si nás vyzvedly polské rodiny.

Úterý 10. května
Tento den jsme šli na Borůvkovou horu, která je zajímavá tím, že se tam za bývalého režimu setkávali příslušníci protikomunistické polsko-české solidarity a předávali si batohy s dopisy a různými produkty. Večer jsme měli diskotéku, což byla velká zábava.

Středa 11. května
Erasmus Polsko 17Přesunuli jsme se do Kulturního domu v Kłodzku, kde jsme se zúčastnili různých divadelních scének a aktivit metodou Forum Divadlo. Hlavním tématem byla diskriminace handicapovaných osob. Odpoledne jsme měli volno s hostitelskými rodinami.

Čtvrtek 12. května
Erasmus Polsko 21Hned ráno jsme jeli na místní radnici a setkali se se starostou a zastupiteli. Pak jsme vyrazili do Národního parku Stolové hory. Nádherná příroda nám přichystala procházku v různých teplotách a nadmořských výškách. Dozvěděli jsme se také pohádky a báje o vzniku skal.

Pátek 13. května
Erasmus Polsko 23Na tento den připadl výlet do Wroclawi. Nejdříve jsme si toto krásné historické město prošli a pak zavítali do divadla Arka, kde místní herci nastudovali Malého prince a my byli svědci spojení lidí s handicapem a bez něj. Po obědě jsme měli volno a večer se vrátili do Kłodzka.

Sobota 14. května
Po snídani jsme se všichni rozloučili a dali se na cestu domů, kam jsme přijeli okolo 14 hodiny. Celý náš pobyt proběhl bez problémů a užili jsme si ho.

 Další fotografie najdete zde...