Facebook
Gmail
Comenius
English web
Erasmus+
pátek, 18 září 2020
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Vytisknout

Videopohlednice z mého města II.

2015 Videopohlednice-iiAnglickým videem prezentujícím naše město se naše škola, konkrétně žákyně 8B Tereza Gabrielová, Eliška Chalupová a „vypravěčka“ Monika Mitscherlingová spolu s deváťákem Danem Romem (a řadou dalších v komparzu) zapojili do již 14. ročníku celostátní soutěže „Videopohlednice z mého města“, která vyvrcholila ve čtvrtek 14. května na Ministerstvu školství v Praze. Tam se totiž sešli všichni ti, které nezávislá porota vybrala a pozvala do užšího kola této soutěže.

Již před pěti lety, kdy jsme se soutěže účastnili poprvé, jsme získali první místo a tak i teď jsme byli plni očekávání …

Na místo jsme dorazili s půlhodinovým předstihem a přesně v 10:30, kdy ceremoniál začal, již bylo v sále kolem 50 soutěžících, kteří se těšili na promítání všech nominovaných videí a hlavně na to, na kterém místě skončí – již v tento okamžik však všichni věděli, že bez ceny neodjedou (rozhodovalo se totiž jen mezi 1. - 3. místem)

Naše video soutěžilo ve třetí kategorii (8. – 9. tř. základních škol) spolu s videi ze škol v Litomyšli a Praze. Po čtvrt hodině již bylo jasno.2015 Videopohlednice Přestože náš „film“ byl dle slov organizátorů soutěže na profesionální úrovni se spoustou triků a efektních záběrů, první místo získala škola z Litomyšle. Plusové body totiž byly za to, že aktéři mluvili neustále na kameru, což v našem hraném videu nebylo možné.
Ale druhé místo z celkem 31 škol z celé republiky, které se do projektu zapojily, je pro nás velkým úspěchem. Odvezli jsme si domů spoustu hezkých cen – anglické knížky, časopisy, pomůcky pro výuku, elektronické slovníky, reproduktory k mobilu, kalendáře, bločky, tužky, …

Po ukončení jsme se společně odebrali na výtečný oběd do nedaleké restaurace. Pěšky po Karlově mostě, kolem orloje na Staroměstském náměstí a Václavským náměstím jsme došli až na nádraží a vlakem přijeli zpět do Ústí.

Na pár fotografií z akce se můžete podívat zde, ve videogalerii najdete naše soutěžní video.

Mgr. Martin Lukaščík