pondělí, 17 prosinec 2018

Návštěva z Uggiate Trevano

2014 UggiateNaše sny se dál plní. V květnu děti z naší školy ZŠ Stříbrnická navštívily Itálii v rámci mezinárodního projektu a na oplátku teď Italové na pět dní přiletěli k nám. Dnes už žáci sedmých a osmých tříd tak měli šanci oplatit pohostinnost italských rodin a ukázat italským kamarádům, že i u nás  mohou mnoho zažít a vidět.

První zážitky se zrodily hned na letišti. Někteří z nás stáli na letišti poprvé, za to šanci prohlédnout si letiště měli úplně všichni a to především díky bleskurychlému přesunu z terminálu 1 na terminál číslo 2. Chybička se vloudila, zpočátku jsme Italy očekávali na špatném místě, ale vše nakonec dopadlo na výbornou a kamarády jsme přivítali s plnou parádou.

Program celého pracovního týdne byl velmi pestrý a nabitý.  Hned v pondělí jsme začali návštěvou Prahy, druhý den prohlídkou naší školy společně se sportovním utkáním a odpoledne prohlídkou města Ústí nad Labem, kterou jsme zpestřili fotografickou soutěží. Žáci s vypůjčenými  iPady měli možnost zachytit své zážitky, graficky je upravit a poslat do soutěžní komise. Deset nejlepších se pak objevilo na webových stránkách, kde i veřejnost měla šanci vybrat tu nejhezčí.

Ve středu nás pak čekal výlet do Tisé a v odpoledních hodinách program v lesní školce PIDI MIDI u p. Kománkové, kde se děti seznámily s chovem domácích zvířat a společně si uvařily guláš na ohni.

Poslední den před odjezdem ostatní žáci naší školy naučili ty italské plést náramky z gumiček, bavlnek, hrát šachy a mnoho dalších aktivit. Nakonec společně na památku pomalovali zeď naší školy, kde si každý účastník akce obtiskl svou dlaň a podepsal se.  To vše na utvrzení našeho přátelství.

Vše bylo ukončeno společným večerem v naší škole, kde i rodiče se mohli s dětmi podělit o jejich zážitky. Bylo pro ně i vytvořeno krátké video zachycující ty nejdůležitější momenty z celého týdne.

Při pořádání mezinárodních projektů mají žáci jedinečnou možnost poznat, jak je pro ně samotné znalost cizích jazyků důležitá. Aktivně využívají svou slovní zásobu a nejen to snaží se jí samy rozšiřovat. Umět se postarat se o své nové kamarády je učí zodpovědnosti a také toleranci. Na druhou stranu spokojenost žáků a rodičů nás učitele zase motivuje k dalším aktivitám.  To vše by však bez podpory rodičů a vedení školy nebylo možné.

Fotografie z této povedené akce najdete v naší fotogalerii...

Dvě krátká videa z návštěvy v Itálii a video z návštěvy Italů u nás najdete na této stránce (obě jsou zkrácena)