Facebook
Gmail
Comenius
English web
Erasmus+
čtvrtek, 19 září 2019
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Vytisknout

Specifické vzdělávací potřeby

Zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů

Vyhláška č. 73/2004 Sb., o vzdělávání dětí, žáků a studentů se specifickými vzdělávacími potřebami dětí, žáků a studentů mimořádně nadaných, ve znění pozdějších předpisů

Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů

 

 


 

INDIVIDUÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ PLÁN IVP

Základní škola vypracuje IVP na základě žádosti rodičů a zprávy z pedagogicko-psychologické poradny PPP nebo speciálně vzdělávacího centra SPC, žádost lze stáhnout na stránkách školy.

AMBULANTNÍ NÁPRAVA

Vhodným cvičením a pomůckami lze přispět k tomu, aby se u dítěte příznaky poruchy zmírnily a aby tak lépe prospívalo při vyučování. 

Základní škola poskytuje kroužky ambulantní nápravy AN pro děti se specifickými vzdělávacími na základě možné kapacity kroužku, žádosti rodičů a zprávy z pedagogicko-psychologické poradny PPP nebo speciálně vzdělávacího centra SPC, žádost lze stáhnout na stránkách školy.

INDIVIDUÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM A AMBULANTNÍ NÁPRAVA JSOU POUZE ČÁSTÍ VEDOUCÍ K USNADNĚNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A NÁPRAVĚ SPECIFICKÝCH PORUCH UČENÍ. PRIMÁRNÍ JE CELOROČNÍ SYSTEMATICKÁ A PRAVIDELNÁ DOMÁCÍ PŘÍPRAVA A REEDUKACE DLE POKYNŮ PRACOVNÍKŮ PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÉ PORADNY NEBO SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉHO CENTRA.

 


 

DŮLEŽITÉ ADRESY

 

Pedagogicko-psychologická poradna Ústeckého kraje
Pracoviště Ústí nad Labem
Čelakovského 703/2
400 07 Ústí nad Labem

Tel./fax: 475 533 232 (vedoucí pracoviště)
Tel.: 475 532 803, 475 533 212
E-mail: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: 
http://www.pppuk.cz/poradny/usti-nad-labem

 

Demosthenes – centrum komplexní péče

Mírová 2

400 11

Tel.: 475  259 333 (ústředna)

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (ředitelka)

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (asistentka)