neděle, 22 říjen 2017

Specifické vzdělávací potřeby

Zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů

Vyhláška č. 73/2004 Sb., o vzdělávání dětí, žáků a studentů se specifickými vzdělávacími potřebami dětí, žáků a studentů mimořádně nadaných, ve znění pozdějších předpisů

Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů

INDIVIDUÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ PLÁN IVP

Základní škola vypracuje IVP na základě žádosti rodičů a zprávy z pedagogicko-psychologické poradny PPP nebo speciálně vzdělávacího centra SPC, žádost lze stáhnout na stránkách školy.

AMBULANTNÍ NÁPRAVA

Vhodným cvičením a pomůckami lze přispět k tomu, aby se u dítěte příznaky poruchy zmírnily a aby tak lépe prospívalo při vyučování.

Základní škola poskytuje kroužky ambulantní nápravy AN pro děti se specifickými vzdělávacími na základě možné kapacity kroužku, žádosti rodičů a zprávy z pedagogicko-psychologické poradny PPP nebo speciálně vzdělávacího centra SPC, žádost lze stáhnout na stránkách školy.

INDIVIDUÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM A AMBULANTNÍ NÁPRAVA JSOU POUZE ČÁSTÍ VEDOUCÍ K USNADNĚNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A NÁPRAVĚ SPECIFICKÝCH PORUCH UČENÍ. PRIMÁRNÍ JE CELOROČNÍ SYSTEMATICKÁ A PRAVIDELNÁ DOMÁCÍ PŘÍPRAVA A REEDUKACE DLE POKYNŮ PRACOVNÍKŮ PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÉ PORADNY NEBO SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉHO CENTRA.

DŮLEŽITÉ ADRESY

Pedagogicko-psychologická poradna Ústeckého kraje
Pracoviště Ústí nad Labem
Čelakovského 703/2