neděle, 22 říjen 2017

30 let ZŠ Stříbrnická

2013 30 let ZSNa konci roku 2012 se naše škola "dožila" 30. výročí jejího založení. U této příležitosti se v informačním centru města Ústí nad Labem na Mírovém náměstí uskutečnila vernisáž fotografií a prací žáků naší školy.

Výstavu zahájil ředitel školy Mgr. Michal Ševcovic, kdy přivítal přítomné návštěvníky. Po té všichni přítomní shlédli krátký dokumentární film složený z fotografií ze života školy, obsaženy byly však zejména fotografie staršího data pamatující např. dobu prvního otevření školy.

Žáci prvního stupně pod vedením paní učitelky Procházkové předvedli, co se naučili na kroužku flétny - zahrály několik nacvičených skladeb.

Dívky ze třídy 8.A zatančily....

Jak umí anglicky předvedli žáci 4.tříd, kteří zazpívali a zatančili na píseň "Polly, the Porcupine".

Pak již každý návštěvník měl možnost prohlédnout fotografie, třebas se i na některé najít a zavzpomínat na dobu dávno minulou. Celá vernisáž byla přístupna všem obyvatelům našeho města i jeho návštěvníkům po celý měsíc březen 2013.

Kecal 02 2013Tomuto tématu se také velmi věnoval školní časopis s názvem "Stříbrnický kecal", který vyzpovídal některé z těch, kteří byli u otevření školy. Ukázal také žákům, jak škola vypadala právě před 30 lety, nebo představil některé známé osobnosti, kteří naší školou prošli. Číslo tohoto časopisu, který se také na vernisáži prodával, najdete zde.

Tato akce byla také velmi mediálně prezentována. Článek v místních ústeckých novinách, a krom toho také reportáž pro regionální ústeckou televizi. Oba si můžete prohlédnout po kliknutí na jednotlivé obrázky.

2013 Vernisaz

TV R2

Další dvě videa si můžete prohlédnout na téže stránce - první je krátký záznam ze slavnostního otevření této výstavy, druhé pak je pohledem do historie naší školy - vždyť má i přiléhavý název - "My všichni školou Stříbrnickou povinní".

Video Zaznam   My vsichni

Fotografie, které pořídili žáci i učitelé během této výstavy si můžete prohlédnout na této adrese.

Vernisaz blue

Vernisaz dortVernisaz fotoVernisaz zamest

Historické i současné fotografie, které byly součástí této vernisáže, si mohou návštěvníci naší školy (např. u příležitosti dne otevřených dveří), rodiče i děti prohlédnout ve spojovací chodbě mezi hlavní budovou a pavilonem E (a jídelnou), kde byly již napevno nainstalovány.

023   007  021   018

Všechny si můžete prohlédnout také zde.