Facebook
Gmail
Comenius
English web
Erasmus+
pondělí, 24 září 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Vytisknout

Na kole dětem

2017 13 KolaVe středu 31.5. odstartovala v Ústí nad Labem charitativní cyklotour Na kole dětem, jejíž účastníci projedou v několika dnech téměř všechny kraje České republiky.

První etapy jsme se zúčastnili také my, žáci 7.B. Společně s pelotonem, vedeným známými osobnostmi – závodníkem J. Zimovčákem, který jel na kostitřasu, a lékaři, prof. Pirkem a prof. Pafkem - jsme se vydali přes Kamýk a Miřejovice do Litoměřic. V kopcích jsme se sice pořádně zapotili, odměnou nám ale byl krásný pohled na České středohoří a dlouhý sjezd do Litoměřic, kde jsme peloton opustili a potěšili se prohlídkou místních cukráren.

Do Ústí jsme se vrátili po cyklostezce kolem Labe. Den to byl náročný - ujeli jsme 55 km. U srdce nás ale hřeje pocit, že nejsme žádné bábovky. Užili jsme si krásný výlet a přitom jsme svou účastí a koupí náramku přispěli na léčbu onkologicky nemocným dětem.


PS: Děkujeme spolužákům z 8.C s paní učitelkou Zalabákovou, kteří akci také podpořili, doprovodili nás na start a drželi nám palce. Moc jste nás potěšili!

Fotografie z akce jsou tady...