čtvrtek, 19 červenec 2018

Naše vánoční trhy

2017 22 VanocniTrhyČtvrtek 7.12. 2017 byl na naší škole ve znamení adventu a Vánoc a náramně se vydařil! I letos si učitelé s dětmi od začátku listopadu lámali hlavy nad tím, čím na již sedmém ročníku vánočních trhů zabodovat, co originálního vyrobit a čím rodiče potěšit. I přesto, že si leckdo po loňském nákupním šílenství předsevzal nakoupit jen pár drobnůstek, nadšeným dětem nebylo možné odolat, a tak většina návštěvníků odcházela obtěžkána ozdobičkami, přáníčky, andílky a perníčky. Loňská 7.B svým hudebním stánkem nadchla mladší děti, a proto jsme měli letos hudební stánky tři. U stánku 3.B se dokonce mihl i akordeonista. Zahanbit se nenechal ani školní časopis, který zářil všemi barvami. Usměvavé školní asistentky prodaly nejvíce dětského punče v historii trhů a také rodiče si třídní schůzky s občerstvením pochvalovali. O obě novinky v podobě krásného betléma, který bude vystaven v kostele Nanebevzetí Panny Marie, a stánku Felisicat, kde bylo možné přispět na jídlo a boudičky pro venkovní kočky, se postarala třída 6. A.

A že trhy nebyly zaměřeny jen na výdělek peněz svědčí  to, že celá řada tříd plánuje část výdělku darovat potřebným. I peníze z prodeje punče poputují do Nadace Dobrý anděl.

Jedinou vadou na kráse letošních trhů byl nedostatečný prostor, a my tak máme do příštích trhů opět co vylepšovat! Už teď se na ně těšíme a děkujeme všem, kteří se na přípravě a realizaci těch letošních podíleli.

ZŠ Stříbrnická

Fotografie najdete zde, krátké video v naší videogalerii...