Facebook
Gmail
Comenius
English web
Erasmus+
neděle, 19 květen 2019
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Vytisknout

Zájezd do Vídně

2018 07 VidenJsme škola zaměřená na výuku cizích jazyků a jejich použití v praxi, a proto pravidelně pořádáme zahraniční výjezdy pro žáky 2.stupně, aby si v reálném životě vyzkoušeli, zda se umí domluvit s cizinci. Letos jsme pro žáky 9.tříd připravili několik jednodenních výjezdů do zahraničí, z nichž ten poslední jsme zrealizovali ve středu 16.5.2018.

Že štěstí přeje odvážným a připraveným jsme si ověřili při našem středečním výjezdu do rakouské metropole Vídně. Neodradilo nás totiž ani velmi brzké vstávání, představa několikahodinové cesty tam i zpět či vytrvalý déšť s nepříjemnou předpovědí chladného a deštivého dne. Vídeň nás totiž přivítala velmi vlídně – sluníčko svítilo a teplota teploměru se vyšplhala nad 20°C. I díky skvělému počasí jsme si užili prohlídku historických památek hlavního města Rakouska, které se v celosvětovém seznamu měst podle kvality života dlouhodobě pohybuje na předních příčkach žebříčku.

Prohlídku jsme začali v nádherných zahradách císařského paláce Schönbrunn, odkud jsme se autobusem přesunuli do historického centra města. Prohlédli jsme si gotickou budovu vídeňské radnice Wiener Rathaus, muzejní čtvrt Museum Quartiers a palácový komplex Hofburg. Pár odvážných jedinců se nechalo vyvézt výtahem na ochoz věže katedrály Svatého Štěpána, kde mohli kromě skvělého výhledu na město obdivovat velikost obrovského zvonu Pummerin v srdci věže. Příjemnou procházkou podél jednoho z ramen řeky Dunaj jsme se dostali do známého vídeňského zábavního parku Prater, který otestoval odvážnost a odolnost našich cestovatelů. Obstáli na výbornou.

Když bylo 6 hodin večer, nezbylo nám nic jiného než se s Vídní rozloučit a vydat se na zpáteční cestu domů. Výlet se nám všem velmi líbil a zařazujeme ho na náš Top 10 list nejskvělejších zážitků na této škole.

Lenka Gruberová

 

Pár fotografií z výletu do Vídně zde