Facebook
Gmail
Comenius
English web
Erasmus+
neděle, 31 květen 2020
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Vytisknout

Anglické zlato pro Elišku a Nelu

2019 01 AJ olympPřinášíme Vám dobrou zprávu z českých základních škol! Stoupá počet dětí mezi 11 – 15 lety, které neváhají ani minutu a přihlásí se do soutěže v anglickém jazyce! Do letošního školního kola Anglické olympiády se ve dvou kategoriích přihlásilo 55 soutěžících. Kvůli kapacitě poroty se ústního kola soutěže mohlo zúčastnit pouze 15 žáků z každé kategorie, kteří v úvodním testu prokázali výbornou znalost anglických reálií a gramatických pravidel, skvělou schopnost porozumění anglickému textu i bezvadnou dovednost odposlouchat požadované informace.

Dvě dvojčlenné poroty složené z našich vyučujících vyslechly v průběhu úterního odpoledne 30 soutěžících ze 6. - 9. ročníků. A naši porotci byli opět nadšeni! Okouzlila je nejen skvělá slovní zásoba účastníků, všeobecný rozhled, ale i způsob myšlení či smysl pro humor. 

Mladší kategorii hodnotil pan učitel Oldřich Ježek a paní učitelka Žaneta Šímová. Starší kategorii vyslechly paní učitelky Lenka Gruberová a Tereza Šumpíková. O organizační věci se pak postaraly paní učitelky Jaroslava Štofíková a Pavlína Pyšná. ICT servis nám poskytl pan učitel Martin Lukaščík.

Na prvních příčkách byly v obou kategoriích výkony soutěžících neuvěřitelně vyrovnané. Vítězkám gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole této soutěže, které proběhne ve středu 13. 2. 2019 v DDM.

Fotografie z kace jsou zde...