neděle, 31 květen 2020

Stříbrnický vánoční trh

2019 05 Vanocni trhyAdventní čas jsme si i v tomto školním roce zpestřili oblíbeným vánočním trhem. Zájem o prodejní stánky byl rekordní. Zapojilo se 23 tříd a vánoční dekorace, které naši žáci vyrobili, se zdály opět o něco krásnější a originálnější než loni. Návštěvníci tak měli z čeho vybírat. Někteří prodávající vsadili na slevy a vůni čerstvě upečeného cukroví a popcornu, jiní lákali zákazníky zpěvem a hrou na hudební nástroje. Vánoční atmosféru podtrhla vůně punče a zákusků, které upekli zaměstnanci školy. Nechyběl ani barevný stánek se školním časopisem. O novinku se letos se zajímavými brožemi a čepicemi postaral kroužek pletení a háčkování.

Zboží se prodalo, cukroví snědlo a hudba dohrála, ale hřejivý pocit z vánočního obdarování druhých nám zůstane. Třídě 8. A se podařilo vybrat 2189 Kč pro spolek Felisicat, který pomáhá kočkám v nouzi. Výdělek z prodeje punče a zákusků jsme se rozhodli věnovat našemu žákovi Davidovi Syrovému z 5. C, který se zotavuje po vážném úrazu a použije peníze na financování léčebného pobytu v lázních. Dobrovolné části výdělku se ve prospěch Davida ochotně vzdala i většina tříd a už se všichni moc těšíme na to, až nás David v lednu navštíví a dostane od nás poukaz do lázní v hodnotě 14 000 Kč.

Děkujeme všem, kteří nám s přípravou trhů pomáhali, žákům a učitelům za pěkné výrobky a rodičům za to, že přišli s dobrou náladou a náš trh podpořili.

Jaroslava Štofiková

Fotografie z trhů najdete zde