Facebook
Gmail
Comenius
English web
Erasmus+
pátek, 18 září 2020
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Vytisknout

Olympijský víceboj

2020 04 VicebojKrajské kolo v OLYMPIJSKÉM VÍCEBOJI, které se mělo konat 18. května v Chomutově, se v rámci vládních opatření COVID-19 neuskutečnilo, což samozřejmě zklamalo zapojené žáky i nás učitele. O to větší radosti nám bylo dopřáno během měsíce května, v rámci týdenních výzev, když Viktoria Portz z 3.D a Matyáš Vittek ze 6.C vyhráli trička z olympijské kolekce ALPINE PRO pro sebe a všechny své spolužáky, kteří se do dané týdenní výzvy také zapojili. Začátkem měsíce června naše škola získala také hlavní cenu:

SPORTOVNÍ DEN S AMBASADORKOU SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE DENISOU HELCELETOVOU (ROSOLOVOU),

který se uskuteční v nadcházejícím školním roce.

DenisaDenisa Helceletová (* 21. srpna 1986 Karviná) dříve Rosolová je bývalá česká atletka. Věnovala se i víceboji a skoku dalekému, její hlavní disciplínou byl ale zejména sprint (především 200 m a 400 m) a od roku 2012 běh na 400 metrů překážek. V roce 2011 se stala v Paříži halovou mistryní Evropy v běhu na 400 metrů a o rok později vicemistryní Evropy v běhu na 400 metrů překážek. Je několikanásobnou mistryni České republiky „pod otevřeným nebem“ i v hale. Na olympijských hrách v Athénách 2004 reprezentovala ve skoku dalekém.

Děkujeme všem žákům školy za to, že se i během karantény aktivně věnovali sportu, a přejeme si ještě více zapojených tříd a žáků školy v OLYMPIJSKÉM VÍCEBOJI ve školním roce 2020/2021.

Mgr. Jakub Ševcovic MA.

Fotografie z akce jsou tady...