Facebook
Gmail
Comenius
English web
Erasmus+
sobota, 04 duben 2020
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Vytisknout

Aktuální info - Covid-19

virusVážení rodiče,


dovoluji si Vás upozornit na nepříznivý vývoj ve výskytu virového onemocnění Covid-19 v některých zemích Evropy i na území ČR. Proto Vám doporučuji pravidelné sledování aktuálních informací pro školská zařízení zejména na stránkách MŠMT a KHS v Ústí nad Labem:

 

http://www.msmt.cz/doporuceni-pro-skoly-ke-koronaviru

http://www.khsusti.cz/

Přímý telefonický kontakt na KHS: +420 736 233 176

 

Určitě jste již i zaznamenali povinnost školských zařízení zajistit, v rámci možností, oddělení dítěte nebo mladistvého, kteří vykazují známky akutního onemocnění a zajistit pro ně dohled zletilé fyzické osoby, v souvislosti s povinnou karanténu všech občanů ČR, kteří se budou vracet z pobytu v Itálii od 7. 3. 2020. Pokud byste zaznamenali prokazatelné porušení této povinné karantény na naší škole, prosím o neprodlené poskytnutí informace na vedení školy. 

 

Jsme si dobře vědomi komplikované situace, proto provádíme preventivní opatření ve formě zvýšeného úklidu ve všech částech školy a průběžně se snažíme dodatečně zásobit školu i jednotlivé třídy čistícími a dezinfekčními prostředky, u kterých se ale bohužel začíná projevovat velmi komplikovaná dostupnost v celé Evropě. Žáci a zaměstnanci školy byli poučeni o nezbytných hygienických návycích (zejména způsob a četnost mytí rukou). Ve spolupráci se zřizovatelem se snažíme zajistit i bezdotykové teploměry, abychom dokázali v nouzových situacích rychle reagovat při podezření  na zvýšenou teplotu u žáků, zaměstnanců, případně i u jiných osob, které občas navštěvují mimořádně školské zařízení.

 

Mgr. Michal Ševcovic

ředitel školy