Krajské finále ORIENTAČNÍHO BĚHU

Publikováno: 30.5.2024 Autor(ka): Jakub Ševcovic

Ve venkovním areálu ZŠ Proboštov proběhlo dne 22.5. 2024 krajské finále v orientačním běhu

Žáci naší školy se dne 22.5. 2024 vlakem dopravili do Proboštova u Teplic na krajské finále škol v orientačním běhu.

I když se školnímu týmu nepodařilo obhájit postup na republikové finále z loňského roku, přes nepříznivé počasí jistě stojí za zmínku celkové 2. místo v kategorii D5 + H5 (tj. žáků do 5. ročníku základních škol), což je skvělý příslib do let budoucích.

Celkové výsledky najdete na oficiální stránce závodu ZDE: VÝSLEDKY ZÁVODU

Pro žáky školy bychom rádi opět ve školním roce 2024-2025 otevřeli kroužek orientačního běhu při ZŠ Ústí nad Labem Stříbrnická. Pod vedením zkušeného trenéra a stavitele tratí V. Linky bude opět možnost besedovat o orientačním běhu, trénovat běh s mapou a účastnit se závodů. Na září je naplánovaný školní závod v areálu školy pro nejmladší žáky a pro starší kategorie v přilehlém okolí sídliště Stříbrníky. Klub orientačního běhu připraví žáky nejen na správné čtení v mapě a na orientaci v terénu, ale také během zimní přípravy v tělocvičně vede žáky k rozvoji dalších pohybových dovedností.

Tagy

sport - orientační běh - Tělesná výchova - krajské kolo