ŠVP Bedřichov 5.A a 9.A,B,C

Publikováno: 18.6.2024 Autor(ka): Barbora Štěpánová

V týdnu 3. – 7.6. 2024 jsme my, třídy 5.A, 9.A, 9.B, 9.C, vyrazily na školu v přírodě do Bedřichova. Pro někoho byla tato školanda první, pro někoho poslední.

Někteří spolužáci Bedřichov již dobře znali, a to z lyžařského výcviku. Mezi letní a zimní krajinou je ale velký rozdíl. Při jejím poznávání jsme nachodili desítky kilometrů – navštívili jsme rozhlednu Královku, romantickou vodní nádrž Bedřichov, velkolepou přehradu Josefův Důl a přitom jsme se neustále mohli kochat nádherně kvetoucími loukami.

V rámci celodenního výletu jsme prozkoumali libereckou Z00.
Porovnali jsme si síly ve sportovních i vědomostních soutěžích, zařádili na diskotéce a večer u táboráku jsme si kromě opékání buřtů společně zazpívali za doprovodu kytary a ukulele.

A hlavně jsme v každé volné chvilce hráli přehazovanou. Všechny třídy dohromady.

Školu v přírodě jsme si náramně užili. Věkový rozdíl mezi námi vůbec nevadil, hranice mezi třídami se setřely, spousta z nás našla nového kamaráda a na konci pobytu jsme byli všichni jedna dobrá parta.