Výměnný projekt Itálie 30.9.-4.10.24

Publikováno: 7.10.2024 Autor(ka): Barbora Štěpánová

ZŠ Stříbrnická a G.B.Grassi - unikátní přátelství

Základní škola Ústí nad Labem, Stříbrnická se může pyšnit skutečně unikátním přátelstvím s italskou školou G.B.Grassi ve městě Uggiate con Rogano, nedaleko Lago di Como v provinci Lombardie. Přes deset let trvající výměnné projekty, kterými si v průběhu let prošla již více než stovka žáků, se dočkaly dalšího pokračování, tentokrát v České republice.

V pondělí dne 30.9. jsme přivítali na pražském letišti naše italské přátele a strávili jsme s nimi celý den v Praze. Navštívili jsme Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku, baziliku sv. Jiří a v neposlední řadě jsme využili unikátní příležitost prohlédnout si na vlastní oči korunovační klenoty vystavené ve Vladislavském sále.

Dále jsme pokračovali procházkou po Praze přes Malou Stranu, Karlův most, Staroměstské náměstí až k Václavskému náměstí. V rámci úterního programu jsme navštívili naši školu, Jump Arénu a také jsme si prohlédli město Ústí, kde žáci měli za úkol najít různé budovy a u nich se vyfotit. Středeční program sestával z návštěvy planetária a botanické zahrady v Teplicích. Odpoledne si žáci užili ve svých hostitelských rodinách v rámci volného odpoledne .

Ve čtvrtek došlo na přípravu prezentací pro galavečer s rodiči věnovaný též  rozloučení a poděkování všem účastníkům. V pátek jsme ještě stihli krátký umělecký workshop a poté jsme  již vyprovodili naše přátele na cestu na letiště.

Mgr. Tereza Akçay, vedoucí projektu, učitelka anglického jazyka