6x na stupních vítězů v PŘESPOLNÍM BĚHU

Publikováno: 31.10.2021 Autor(ka): Jakub Ševcovic

PŘESPOLNÍ BĚH

Ve středu 20.10.2021 proběhl na škole Elišky Krásnohorské přespolní běh. Žáci 1. a 2. stupně běželi kolem budovy školy, což odpovídá vzdálenosti dlouhé 700 metrů.

Přespolního běhu se zúčastnilo 8 škol v šesti kategoriích.

Žáci ze 4. a 5. třídy běžely 700 metru, nejmladší žáci ze 4. a 5. třídy a mladší žákyně ze 6. a 7. třídy běželi 1400 metrů. Mladší žáci ze 6. až 8. tříd a nejstarší žákyně z 8. a 9. třídy běželi 2100 metrů. Nejstarší žáci  z 8. a 9. tříd běželi 2800 metrů.

Třetí nejrychlejší běžkyní v nejstarší kategorii dívek se stala žákyně IX.A Nela Hyblerová  a mezi chlapci na druhém místě v kategorii starších žáků se stal David Prokeš, žák VIII. B.

Jan Novotný z VI.C, kterému uteklo 3.místo v kategorii jednotlivců, kteří běželi 2100 metrů, pomohl nejstarším žákům, kteří kvůli počtu nemohli být hodnoceni. Honza po svých 2100 metrů, běžel dalších 2800 metrů. Díky tomuto skutku pomohl nejstarším žákům ke 3.místu!

Každá naše kategorie se umístila na stupni vítězů. Studenti získali dvakrát 1., 2. a 3.místo

Atmosféra na závodech byla úžasná, díky žákům, kteří se navzájem podporovali a také kvůli krásnému počasí.