Souboj o region - ústecký kraj

Publikováno: 29.5.2024 Autor(ka): Jakub Ševcovic

Pod patronací Českého olympijského výboru dne 17.5. 2024 v Klášterci nad Ohří proběhlo další krajské finále v ODZNAKU VŠESTRANNOSTI.

Na regionálním kole mohou startovat jen družstva, která se kvalifikovala přímo v oblastním kole. V letošním ročníku OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE naše školní družstvo postoupilo na základě dosaženého počtu bodů a třetím rokem v řadě jsme mohli reprezentovat ZŠ UNL Stříbrnickou na atletickém stadionu v Klášterci nad Ohří.

Družstva jsou pro letošní školní rok 2023-2024 složena ze 4 dívek a 4 chlapců narozených v letech 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014.

Disciplíny mají formu pětiboje,který je stejný pro všechny kraje. Každý žák soutěží v těchto 4 povinných disciplínách a jedné volitelné: sprint 60m, dálka, shyby, hod míčkem. Jedna z volitelných disciplín: běh na 1000 m nebo dribling nebo plavání.

Letos se nám i pro mnoho absencí a změn v sestavě nepodařilo zopakovat 7. místo z loňského roku. Nicméně nabyté zkušenosti mladších žáků spolu s důslednou průpravou v hodinách tělesné výchovy bude možné zúročit v letech následujících.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci školy.

Tagy

sport - Tělesná výchova - krajské kolo - odznak všestrannosti - olympijský víceboj