Vznik úrazu žáka

V případě úrazu žáka školy bude zákonný zástupce neprodleně informován zodpovědným pracovníkem školy telefonicky nebo prostřednictvím žákovské knížky.

V případě úrazu, který si žádá rychlé odborné lékařské ošetření, kontaktuje škola neprodleně rychlou lékařskou pomoc a zajišťuje doprovod do zdravotnického zařízení.

V případě, že následkem úrazu bude žák ve škole nepřítomen, vyhotoví škola záznam o úrazu.

Na žádost zákonného zástupce vyhotoví škola záznam o úrazu i v případě, že úraz nezpůsobí nepřítomnost ve škole.

Vyplněný záznam o úrazu bude  k dispozici na sekretariátě školy.

Žáci školy jsou pojištěni pro případ úrazu. Škola zajišťuje hlášení o úrazu pojišťovně.

Zákonný zástupce, který bude uplatňovat náhradu škody za úraz způsobený ve škole, zajistí vyplnění dokumentů nezbytných pro řádné ohlášení pojistné události nejpozději do 14 dnů od vzniku úrazu.

Dokumenty jsou k dispozici na sekretariátě školy a na webových stránkách školy .

Veškeré potřebné informace o postupu v případě úrazu žáka školy podá personalistka školy,  paní Radka Tíkalová - tel.: 472 772 622, sekretariat@zsstribrnicka.cz